Nowoczesne meble ogrodowe: jak urządzić idealny taras?

Wnętrze

Urządzanie tarasu to w dzisiejszych czasach nie tylko kwestia wygody, ale także stylu życia i prestiżu. Nowoczesne meble ogrodowe to podstawa, aby ten wymagający projekt przyniósł odpowiednie efekty. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, jak wybrać najlepsze meble i urządzić idealny taras.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

  1. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto pomyśleć, jak chcemy zagospodarować przestrzeń. Czy będziemy planować kolację z rodziną czy organizować kameralne przyjęcie dla przyjaciół? Decyzja ta wpłynie na wybór mebli, ich ilość oraz kompozycję.

  2. Wybierając meble, warto mieć na uwadze ich funkcjonalność oraz jakość wykonania. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z estetyki. Wystarczy poszukać wyjątkowych mebli o nowoczesnym designie, które pozwolą na wspaniałe wakacyjne chwile.

  3. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał, z którego zostały wykonane meble. Popularne są m.in. meble z aluminium, sztucznego rattanu oraz drewna. To ostatnie pięknie wpisuje się w trendy naturalnego wystroju. Warto jednak wybrać materiał o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza gdy taras nie jest zadaszony.

  4. Podstawowe zestawy mebli ogrodowych to wiosenno-letnie wyposażenie tarasu. To jednak tylko czubek góry lodowej, bo modne są także całe zestawy wypoczynkowe, leżaki, altany i pergole. W zależności od potrzeb i stylu życia, wybierzemy elementy zestawów, które pozwolą na relaks oraz swobodne spędzanie czasu.

W jakim stylu urządzić zewnętrzną przestrzeń?

  1. Aranżacja na tarasie powinna być przemyślana, a meble idealnie dopasowane do stylu życia domowników. Jeśli naszą pasją jest jedzenie na świeżym powietrzu, to warto postawić na stół z parasolem. Natomiast jeśli preferujemy wieczorne wyjścia na swój skrawek zieleni, warto zainwestować w zestaw mebli wypoczynkowych lub leżaki.

  2. Współczesny styl ogrodowy to również świetnie zaprojektowane oświetlenie. Światła umieszczone na roślinach, reflektory w podłodze czy stojące lampy nadają na tarasie niepowtarzalnego klimatu.

  3. Kolorystyka na tarasie jest bardzo istotnym elementem, choć wielu osobom sprawia problemy. W przypadku nowoczesnych aranżacji, liczy się minimalizm i prosta forma. Producenci oferują meble w ciemnych kolorach, jak szarości, czernie oraz beże, ale także nieco bardziej odważne, np. żółte kanapy.

  4. Bardzo ważnym elementem przy aranżowaniu samodzielnych przestrzeni są rośliny. Na tarasie warto posadzić drzewka lub krzewy, kwitnące krzewy czy rośliny pnące. Dodatkowego klimatu dodają różnego rodzaju donice, które warto postawić na tarasie.

  5. Modne ogrody nie bywają już tylko pustymi przestrzeniami, ale stanowią nasze drugie wnętrze. Po dodatkowej pracy i czasie, teren zewnętrzny może stać się miejscem zdrowego wypoczynku, relaksu i zabawy.

Podsumowanie

Przy aranżowaniu przestrzeni tarasowej, warto zwrócić uwagę na dobrze wykonane meble, ich materiał oraz funkcjonalność. Modne w ostatnich latach są również sety leżaków oraz całe zestawy wypoczynkowe. Ważne jest też odpowiednie doświetlenie i wybór odpowiedniej kolorystyki. Zdecydowanie wpłynie ona na nastroje i klimat, jaki panuje na tarasie. Najważniejsze jednak są nasze potrzeby i pasje, wpisane w styl życia. Dobrze zaprojektowana przestrzeń tarasu to miejsce relaksu, zabawy i wypoczynku, gdzie odpoczniemy od miejskiego zgiełku.