Jakie kolory są modne w aranżacji wnętrz w sezonie 2023?

Wnętrze

Odważne kolory są jednym ze sposobów, by dodać swojemu wnętrzu odrobinę charakteru i wyrazistości. W sezonie 2023 królują barwy intensywne, ale jednocześnie stonowane. Jakie kolory będą modne w aranżacji wnętrz w sezonie 2023?

Odcienie zieleni – kolor roku 2023

Kolor roku 2023 ogłoszony przez Pantone, czyli autorytet w dziedzinie kolorystyki, to Very Moss. To odcień zieleni nawiązujący do natury i uspokajający, idealny do pomieszczeń relaksacyjnych, np. sypialni czy salonu. Poza Very Moss modne będą także inne odcienie zieleni, np. jasna mięta czy intensywna butelkowa zieleń.

Klasyczna czern

Czarny kolor pasuje do każdej stylizacji wnętrza. Na zasadzie kontrastu można stworzyć modny i elegancki wystrój, dodając do niego złote lub srebrne akcenty. Modą będzie zabawa kontrastami i konfrontacja klasycznej czerni z jasnymi kolorami, np. bielą lub pastelowymi odcieniami.

Pastelowe kolory

Pastelowe odcienie to klasyczny trend, który powraca regularnie. W nadchodzącym sezonie będą one modnym akcentem dodającym uroku w pomieszczeniach. Pudrowy róż, liliowy czy błękit to kolory, które wprowadzą do wnętrza delikatność i romantyzm. Idealne będą w sypialni i pokoju dziecięcym.

Intensywny oranż

Oranż to kolor, który przyciąga uwagę i rozjaśnia pomieszczenie. W sezonie 2023 modny będzie intensywny odcień oranżu, który nadaje wnętrzom pozytywnego nastroju, a jednocześnie dodaje energii. Idealnie wpasuje się do nowoczesnych wnętrz, np. mieszkania w stylu skandynawskim czy industrialnym.

Stylowy granat

Granat to jeden z klasycznych kolorów, który sprawdza się w każdym wnętrzu. W sezonie 2023 zostanie on jednak odświeżony i będzie stanowił odważne rozwiązanie w aranżacji. Granatowy kolor idealnie wpasuje się w eleganckie, determinowane i stylowe aranżacje.

Podsumowując, w sezonie 2023 modne będą intensywne odcienie zieleni, klasyczna czern, pastelowe kolory, intensywny oranż oraz stylowy granat. Każdy z tych kolorów sprawi, że wnętrze nabierze indywidualnego charakteru. Ważne jest, aby meble oraz dodatki w tym samym kolorze dopełniały całości, a ostatecznym efektem była spójna aranżacja.