Jak urządzić jadalnię w małym mieszkaniu: pomysły na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Wnętrze

Jak urządzić jadalnię w małym mieszkaniu: pomysły na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Małe mieszkania są wyzwaniem dla każdej osoby, która pragnie urządzić swoje wnętrze tak, aby było ono wygodne i funkcjonalne. Jednym z pomieszczeń, które sprawia najwięcej problemów w takiej sytuacji, jest jadalnia. Jak urządzić jadalnię w małym mieszkaniu, tak aby pomieściła ona wszystkich domowników i pozwalała na swobodne spożywanie posiłków? W poniższym artykule przedstawiamy kilka bardzo dobrych pomysłów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

  1. Meble wielofunkcyjne

W małej jadalni bardzo ważne jest wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Dlatego też warto postawić na meble wielofunkcyjne, które jednocześnie spełniają kilka różnych funkcji. Dobrym przykładem takiego mebla jest np. stół z szufladami, w których można przechowywać sztućce, serwetki czy obrus, a w momencie, gdy potrzebujemy więcej miejsca na stole, łatwo wyjąć szuflady i schować je pod blatem.

  1. Mały stół z krzesłami składanymi

W przypadku małych jadalni bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór małego stołu z dwoma lub trzema składanymi krzesłami. W momencie, gdy stołu nie używamy, możemy go złożyć i schować pod łóżko lub do szafy.

  1. Stołek i blat roboczy

Jeśli mamy bardzo małą kuchnię, a chcemy jednocześnie mieć jadalnię, możemy postawić na stołek z regulowaną wysokością oraz blat roboczy, na którym będziemy sporządzać posiłki i spożywać je. W ten sposób oszczędzimy dużo miejsca.

  1. Stół z ławkami

Jeśli mamy idealną długość ściany w jadalni, możemy postawić na stół z ławkami, które wsuniemy pod blat, gdy ich nie używamy. Ten mebel jest bardzo przyjazny dla małych przestrzeni, ponieważ jednocześnie spełnia rolę stołu i kanapy.

  1. Szklana witryna

Szklana witryna jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku małych jadalni, ponieważ pozwala na wyeksponowanie pięknej zastawy stołowej, nie zabierając przy tym dużo miejsca w pomieszczeniu. Z tego samego powodu warto postawić na małą ilość dekoracji i dodatków, które tylko zagrażają przejrzystości wnętrza.

Wnętrza małych mieszkań wymagają myślenia w sposób kreatywny. Jeśli jednak zastosujemy powyższe pomysły, jesteśmy w stanie urządzić funkcjonalną i piękną jadalnię, która będzie spełniać swoją rolę, a jednocześnie nie będzie zagrażać przestrzeni całego mieszkania.