Dekoracje stołu na co dzień: pomysły na piękne i stylowe nakrycia

Wnętrze

Dekoracje stołu na co dzień: pomysły na piękne i stylowe nakrycia

Każdego dnia zasiadając do stołu, warto zadbać o jego wystrój tak, byśmy czuli się w nim komfortowo i miło. To proste triki, jakie możemy zastosować w naszym domu, aby uczynić go bardziej przyjaznym dla naszej rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na piękne i stylowe nakrycia stołowe, które idealnie wpasują się w codzienny klimat.

  1. Kolorowe serwetki i podkładki

Kolorowe serwetki i podkładki to idealny sposób na to, by dodać koloru do naszego codziennego stołu. Możemy wybrać spośród wariantów jednokolorowych lub w zwierzęce wzory. Dobrze jest kierować się zasadą kontrastów, czyli wybierać kolorystykę, która będzie się różnić od koloru talerza oraz bieżnika.

  1. Naturalne dodatki

Naturalne dodatki to kolejny sposób na to, by wprowadzić na nasz stół więcej przyjaznego klimatu. W tym celu możemy użyć np. gałązek eukaliptusa, kwiatów polnych lub małych kawałków drewna. Wystarczy je umieścić na talerzu lub w okolicy talerza, aby cała kompozycja nabrała klimatycznego charakteru.

  1. Ozdobne nakrycia

Ozdobne nakrycia to efektowny sposób na to, by sprawić, że nasz stół będzie wyglądał bardziej elegancko. W tym celu możemy wybrać np. sztućce w ozdobnych uchwytach, ozdobne kieliszki i talerze. Istotne jest, aby takie dodatki były dopasowane do stylu wnętrza i do naszych upodobań.

  1. Dekoracje sezonowe

Dekoracje sezonowe są idealnym sposobem na to, by wprowadzić na nasz stół aktualne trendy, ale również by uwydatnić sezonowość. W zależności od pory roku, możemy zdecydować się na dekoracje związane z daną porą roku, np. jesienne liście, świąteczne ozdoby czy wiosenne kwiaty.

  1. Minimalizm i prostota

Minimalizm i prostota to sposób na to, by stół wyglądał estetycznie i elegancko, ale jednocześnie nieco surowo. W tym celu warto zrezygnować z ozdobnego nakrycia, a za serwetki wybrać proste materiały w stonowanych kolorach. Takie rozwiązanie sprawi, że nasz stół będzie prezentował się nowocześnie i elegancko.

Podsumowanie

Dekoracje stołu na co dzień nie muszą być trudne ani czasochłonne. Dzięki prostej kolorystyce i dodatkom, takim jak naturalne elementy, czy ozdobne nakrycia, możemy z łatwością wprowadzić do naszego domu więcej pozytywnych wibracji. Lubimy zmiany, więc warto co jakiś czas przemyśleć wystrój stołu i wprowadzać odmiany, byśmy zawsze byli zadowoleni, siadając do stołu.