6 pomysłów na oryginalne oświetlenie w domu

Wnętrze

W dzisiejszych czasach oświetlenie domu nie służy jedynie do zapewnienia widoczności po zmroku. Staje się ono coraz częściej elementem dekoracyjnym, który może bardzo skutecznie urozmaicić nasze pomieszczenia. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak możemy w nieodpowiedni sposób wykorzystać światło w naszych domach. Przygotowaliśmy dla Was 6 pomysłów na oryginalne oświetlenie w domu, które z pewnością ożywią Wasze wnętrza.

 1. Lampa wisząca w kształcie chmury

W ostatnim czasie pojawiła się moda na pokojowe lampy wiszące w kształcie chmur. Taki oryginalny element dekoracyjny na pewno wprowadzi do naszego domu poczucie lekkości i delikatności. Takie lampy doskonale sprawdzą się na przykład w sypialni lub pokoju dziecięcym.

 1. Oświetlenie LED na schodach

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że schody w domu również można oświetlić w bardzo oryginalny sposób. Wystarczy zastosować tutaj specjalne paski LED. Takie oświetlenie wydobyje z nocnej ciemności podłogę i będzie z pewnością elementem przyciągającym uwagę gości.

 • paski LED na schodach
 • oryginalne podświetlenie schodów
 1. Lampa w kształcie księżyca

Innym pomysłem na oryginalne oświetlenie w domu jest lampa w kształcie księżyca. Taki element z pewnością wprowadzi do naszego domu niepowtarzalny, gorący klimat. Taka lampa idealnie sprawdzi się w sypialni, ale równie dobrze będzie pasować do większości innych pomieszczeń.

 • lampa księżycowa
 • klimatyczne oświetlenie domu
 1. Lampa wisząca z kloszami z betonu

Betonowe klosze na żarówki to element, który z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa. Taki zestaw doda naszemu mieszkaniu nieco surowego stylu, a jednocześnie będzie stanowił powitalną odskocznię od typowych, standardowych rozwiązań.

 • betonowe klosze na żarówki
 • oryginalne oświetlenie w stylu surowym
 1. Lampki w butelkach

Innym, bardzo prostym pomysłem na oryginalne oświetlenie w domu są lampki w butelkach. Wystarczy nam tylko stara butelka z grubą szyjką oraz jedna żarówka ozdobiona przecudownymi filamentami i mamy niebanalne oświetlenie naszego pokoju. Taki element idealnie sprawdzi się do przytulnych wnętrz, pełnych roślin oraz ozdób.

 • lampki w butelkach
 • proste, ale oryginalne oświetlenie w domu

Nie bójmy się eksperymentować z oświetleniem w naszych domach. Dzięki temu, że coraz większa ilość producentów oferuje nam oryginalne rozwiązania, mamy szansę stworzyć naprawdę wyjątkowe i pełne stylu pomieszczenia. Zastosowana w domu nowoczesna technologia LED pozwoli na łatwe i wygodne dopasowanie oświetlenia do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na to, jakie pomysły na oryginalne oświetlenie w domu dominują na rynku oraz z jakich źródeł czerpać inspirację, aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą odpowiednie oświetlenie.